אודות

אודותינו

חברת טעמי הגליל הוקמה בשנת 2005 ע"י שלושה שותפים כולם בעלי ניסיון רב בתחום המזון והמשקה.

במפעל טעמי הגליל בקרית שמונה, מייצרים מוצרים טבעיים משובחים.

צוות מיומן ובעל נסיון של 30 שנה בתחום המשקאות והמזון הטבעי, פירות משובחים מפסגות גליל גולן, טכנולוגיה חכמה, עתירת ידע ותהליכי ייצור טובים ביותר, כל אלה הפכו את מוצרי טעמי הגליל לשם נרדף לאיכות, טבע וטעם משובח.

החברה חרטה על דיגלה כי מוצריה יהיו איכותיים טבעיים ובריאים.

מחלקת הפיתוח משקיעה זמן ומשאבים רבים בחשיבה ובמחקר באמצעות ציוד הבדיקה החדיש ביותר בתחום בכדי לייצר מוצרים חדשים הנותנים פתרון איכותי ומדויק לצרכי השוק המשתנים.

בין לקוחותינו: שטראוס עלית, ענבי ציון(תנובה), מאפיית גידרון (שופרסל), גלידות פלדמן ועוד רבים.

היסטורית היקב

בשנת 2008 החלטנו לנסות ולפתח שיכר מרימונים וזאת מתוך ידיעה כי ברשותנו מיץ הרימונים האיכותי ביותר שקיים וכמובן ידע וניסיון רב בפיתוח וייצור מוצרי אלכוהול.

בתחילה לא היה קל אך לאחר שלוש שנות ניסיון פיתוח והשקעה רבה כמובן העסקת ייננים מקצועיים (ובניהם פיליפ ליכטנשטיין מיקב ארזה הידוע) הגענו למוצר מצוין אשר כבר בתחילת דרכו קצר שבחים רבים.

הושקה סדרת שיכרים העשויים על טהרת פרי הרימון. בהתחלה שיווקנו את השיכרים למספר מצומצם של לקוחות אך ככל שגדל הביקוש והסדרה זכתה לאהדה רבה הרחבנו את הפצתה.

היום ניתן לרכוש כמעט בכל חנות אלכוהול וברשתות כגון עדן טבע מרקט וסטופ מרקט.

בנוסף היום סדרת השיכרים משווקת במדינות שונות בחו"ל בהצלחה רבה כגון אנגליה וארצות הברית.

בשנת 2011 זכו שניים משיכרי היקב קינוח במדליה זהב כפול ושיכר בסגנון פורט מדליות זהב בתחרות הבינלאומיתהיוקרתית TERRAVINO.

 

תהליך יצירת השיכר, ערכים תזונתיים וסגולות הרימון

הפרי נקטף בשיא בשלותו עם ריכוז הסוכרים והארומות הגבוה ביותר ומובל ליקב.

אנו יודעים כי כל חלקי הרימון מכילים ויטמינים רבים כגון B1 B5 C ועוד, יש בו פי 4 נוגדני חימצון מאשר בתה ירוק ויין ענבים, ברזל, אשלגן וסידן כולם רכיבים חיוניים ובריאים ולכן אנו מבצעים סחיטה בטכנולוגיה ייחודית המפיקה את מירב הערכים התזונתיים מכל חלקי הפרי כולל החלק הפנימי של הגרעין והמחיצות הפנימיות .

מעבר לשימושים הוותיקים ברימון, גם כיום הרפואה מעידה על סגולות בריאותיות נפלאות בשלל תחומים : הורדת לחץ הדם, הפחתת רמת חמצון הכולסטרול, הקלה על תסמיני דלקות, הורדת הכולסטרול הרע, טיפול בשלשולים, טחורים, פצעים וכוויות, שמירה על בריאות הלב וכלי הדם, חיזוק המערכת החיסונית וסיוע לסובלים מאנמיה וחולשה ועוד …. 

תהליך הסחיטה נעשה בטמפרטורה קרה כדי שלא לפגוע במרקם החומרים הטבעי הקיים בפרי ובכדי לשמור על הערכים התזונתיים .

המיץ מועבר למיכלי תסיסה מבוקרי טמפרטורה למספר חודשים לפי סוג השיכר. במהלך התסיסה הופך סוכר הפרי לאלכוהול עקב השמרים שאנו מוסיפים.

לאחר סיום תהליך התסיסה מועבר השיכר לחביות עץ אלון צרפתי להתיישנות ארוכה\קצרה בהתאם לסוג השיכר מה שמעניק לו טעמים, ניחוחות  וארומות  מהחבית .

 

בעלים / שותפים

סמי בן שושן מנכ"ל טעמי הגליל ויצחק ערמוני מנהל אדמיניסטרטיבי  כיהנו בעברם בתפקידים שונים בניהם מנכ"ל סיידר הגליל.

אלי מרדכי מנהל התפעול התמחה בסיידר הגליל בהפעלת קווי ייצור ואחזקתם.

לבעלי החברה קשר הדוק וקרוב עם כל חקלאי הגליל והגולן ועם בתי האריזה השונים לפירות וירקות.פירות משובחים הגדלים באדמה עשירה מפסגות גליל גולן כגון תפוחים,אגסים,רימונים,תמרים(מבקעת הירדן והערבה),דובדבנים,סלק ועוד מובלים למפעל ומעובדים למוצרים איכותיים וטבעיים ובעצם תהליך הייצור מתחיל מקבלת הפרי ועד למוצר סופי.החברה חרטה על דיגלה כי מוצריה יהיו איכותיים ועל טהרת הבריאות והטבעי.